מטבח כפרי מעץ

רוצים מטבח כפרי מעץ? שלבו בין עיצוב כפרי בפנים הבית ובחצר!

גרים בכפר? נהדר! עיצוב בתים באזורים כפריים שואב בדרך כלל אלמנטים מסביבת המגורים, ומשלב ריהוט כפרי, מטבח עץ ועבודות עץ ונגרות בחצר הבית. מטבח כפרי מעץ הוא חלום של משפחות רבות, וניתן לבחור מטבחי עץ כפריים בסגנונות שונים, ולשלב בהם את כל החידושים והשכלולים המודרניים. אם אתם בשלבי תכנון או שכבר בחרתם מטבח כפרי – כדאי לחבר אותו אל העיצוב של שאר הבית והחצר. 

בית בכפר - ירוק בעיניים 

המגורים ביישוב כפרי מאפשרים לכם ליהנות מהרבה ירוק בעיניים, חצר וגינה, עצים מצלים וצמחיה יפה. מזג האוויר בארץ חם ונוח, ועל כן ניתן לבלות בחצר ובמרפסת הבית לאורך רוב חודשי השנה. גם הפתחים בבתים הישראליים באזורים כפריים גדולים בדרך כלל – חלונות גדולים פונים לגינה הירוקה ומכניסים לבית הרבה אור, ודלתות הזזה נפתחות אל מרפסת רחבת ידיים או חצר. הפתחים הרחבים, האור הנעים ומזג האוויר הממוזג מזמינים מיזוג בין החצר והגינה הרעננה לבין פנים הבית. הדבר משתלב עם מגמות בעולם העיצוב – חזרה לחומרי גלם פשוטים וטבעיים וחיבור בין מרחבי המחיה השונים תוך שימוש בשפה עיצובית משותפת. 

עיצוב משלים – כשפנים הבית והחוץ נפגשים

בשנים האחרונות ניכרת חזרה לשימוש בחומרי גלם טבעיים, גולמיים ופשוטים. מאז ומעולם שימש עץ בעיצוב בתים, אך עם ההתקדמות בענפי העיצוב והנגרות, ישנן היום אפשרויות בלתי מוגבלות לשילוב עץ בחלל הביתי – ארונות, מטבחי עץ כפריים, שידות, ספריות, מזנונים ועוד – כל אלו נעשים על פי הזמנה ומידות, בעבודת אומן מקצועית ועמידה. ואיך יוצרים מרחב ביתי עם שפה עיצובית אחידה? חושבים על הפרטים הקטנים, וממשיכים את עיצוב הפנים אל החצר והחוץ. ניתן להשתמש בחומרי גלם זהים, ולהתאים אלמנטים שיוצרים רצף, כדוגמת דק עץ. שימוש בפריטי עץ בעיצוב הפנים, למשל בהתקנת מטבח עץ כפרי, ספריות ומזנוני עץ בסלון, הולך מצוין עם התקנת פרגולות עץ או דק מעוצב ויפה בחוץ. כך נוצר מרחב עיצובי שלם ומוקפד, בעל ניחוח כפרי, נינוח וביתי.  
דוגמאות לשילוב של דק ליצירת מראה כפרי שמשתלב היטב עם עיצוב הבית

עיצוב בעץ בחצר הבית

למעשה, החצר והמרפסת בישראל מהוות חלק אינטגרלי ממרחבי המחיה של דיירי הבית, ובשנים האחרונות גוברת המודעות לאפשרויות השילוב בין החוץ לפנים, מבחינה עיצובית. אילו פרטי עיצוב ונגרות ניתן להוסיף לחצר ולמרפסת? מאחר ובישראל נהוג לבלות שעות ארוכות במרפסת ובחצר הבית, יש למצוא, בדרך כלל, מענה לחום השמש ולקרינה הישירה שלה בשעות היום. אם אתם בעלי בית קרקע, סביר להניח שאתם מבלים הרבה בחוץ. על מנת ליצור פינות צל נעימות לישיבה, פינת אירוח ומשחק ואפילו אזור לבישול ולאכילה, ניתן לשלב בחצר פרגולה, דק עץ, מדרגות וגדרות עץ במקרה הצורך, ספסלי ישיבה וריהוט עץ נוסף. פרגולות יוצרות קירוי שנעים לשבת תחתיו ומשמשות כמעין חדר נוסף בבית, ההצללה שהן יוצרות מאפשרת גם סינון מסוים של קרני השמש שחודרות אל פנים הבית ואל הסלון. 

צור קשר

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: