חידוש ארונות מטבח

האם כדאי לעשות חידוש ארונות מטבח?

לדעת רבים, המטבח מהווה את הלב של הבית. זו כנראה הסיבה שההשקעה בו בעת שיפוץ, נחשבת להשקעה הגדולה ביותר. מטבח חדש עולה בממוצע 10,000 שקל. אך יש אפשרות לשנות את פני המטבח גם במחירים הרבה יותר נמוכים, בעיצוב איכותי, ותוצאה טובה. קוראים לזה חידוש ארונות מטבח. 

הרעיון שעומד מאחורי חידוש ארונות מטבח

הוא להשתמש במטבח הישן, לשפץ אותו, לחדש את פניו, בלי להחליף אותו. אנשים רבים בוחרים ללכת על שיטה זו משתי סיבות עיקריות, הראשונה, היא הרבה יותר מהירה, בעוד ששיפוץ כולל יכול לקחת שבועות, כאן אנחנו מדברים על עבודה שיכולה להיגמר תוך ימים בודדים, שנית, עלויות. חידוש ארונות מטבח, מביא לחסכון של בין 50 ל-70 אחוז מעלות השיפוץ. יש הסבורים גם שהרעיון של חידוש ארונות מטבח, הוא הרבה יותר ידידותי לסביבה, מאחר ואנחנו לא מזהמים את האוויר כמו בעת השיפוץ, והחומרים בהם נשתמש בהם "ירוקים". 
לפני שנסביר בקצרה, כיצד מבצעים חידוש ארונות מטבח ומה זה כולל, חשוב להבהיר, ניתן לבצע חידוש לכלל הסוגים של ארונות מטבח, בלי קשר לגיל ולסוג המטבח, זה יכול להיות גם מטבח חוץ לחצר  או מטבח לגינה . עם זאת, יש לקחת בחשבון שמטבחים ישנים והרוסים, קשה מאוד לעשות להם חידוש ועדיף כבר להחליף אותם. כמו כן, מי שמעוניין, יכול לשלב בין מטבח חדש למטבח ישן מחודש. 

כיצד מבצעים חידוש ארונות מטבח 

יש כמה היבטים לתהליך של חידוש ארונות מטבח, זה יכול להתבצע באמצעות צביעת הארונות בצבעים חדשים. במרבית המקרים הצביעה תתבצע בצבעים שאינם כוללים עופרת וידידותיים לסביבה. אם הצביעה איננה מספיקה, ניתן להחליף את דלתות הארונות בדלתות חדשות, עם עיצוב שונה ובצבעים שונים. 
עוד אפשרות לשינוי במסגרת חידוש ארונות מטבח, הוא שינוי פנימי בארונות. במקרה ויש לכם ארון והייתם מעדיפים לשנות את המבנה שלו, כך שהוא יהיה מבוסס על מגירות במקום מדפים, אז ניתן להתקין בקירות הארון מסועים למגירות נשלפות. 

שינוי נקודות חשמל ואינסטלציה

במקרה ואתם מעוניינים, ניתן לא רק לבצע חידוש לארונות, אלא גם להעביר נקודות חשמל ואינסטלציה בתהליך פשוט, שלא מצריך שינוי מהותי בעיצוב ובתכנון אלא שינוי קוסמטי בלבד. זה נכון לעשות, אם בארון מסוים יש נקודת חשמל לצורך מכשיר חשמלי מסוים, ואתם מעדיפים להחליף את המקום שלו. 
מלבד נקודות חשמל, ניתן להחליף גם אריחי קרמיקה ושיש, במידה ויש צורך. אומנם חידוש ארונות אינו אמור לשנות את מבנה השיש והקרמיקה במטבח, ובכל זאת, אם תחליטו להוסיף ארונות או להגדיל את שטחם על חשבון אריחים מסוימים, אזי שחלק מתהליך העבודה יהיה כרוך בהוצאת אריחים קיימים והוספת חדשים או אפילו שינוי בסגנון ובעיצוב האריחים. 

לפני סיום ברצוננו להבהיר, חידוש ארונות מטבח הוא ענף או תת ענף בתחום של שיפוץ מטבחים. לא מעט אנשים בוחרים ללכת על גישה זו, אשר כפי שתיארנו היא חסכונית בעלויות ובזמן. אז אם אתם מעוניינים לשנות או לשדרג את המראה של המטבח שלכם, זו ההזדמנות שלכם. 

צור קשר

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: